F‑PACE SVR

Со својот 5.0-литарски V8 мотор со супер полнач и максимална брзина од 283km/h, F‑PACE SVR е врвниот перформансен SUV на Jaguar.

ЕМИСИЈА НА CO2 ПРИ КОМБИНИРАН ЦИКЛУС g/km
Од 272 со автоматска трансмисија
 
ПОТРОШУВАЧКА НА ГОРИВО ПРИ КОМБИНИРАН ЦИКЛУС l/100km
Од 11,9

СПОРЕДЕТЕ ГИ НАШИТЕ ВОЗИЛА
Додајте до три модели за споредба
КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
Искористете го конфигураторот за да го создадете вашиот совршен Jaguar
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА
Откријте повеќе за возилата на Jaguar
ПРОНАЈДЕТЕ ПРОДАВАЧ
Побарајте продавач на Jaguar близу вас

Спортски автомобил на Jaguar од одделот Special Vehicle Operations (SVO) е врвниот израз на познатиот британски перформансен бренд. Секој модел го покажува најдоброто од Jaguar со возбудливи перформанси, исклучителен луксуз и иновативна технологија. Последната креација што доаѓа од модерниот технички центар на SVO е F‑PACE SVR - врвниот перформансен SUV на Jaguar.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА ГАЛЕРИЈАТА
ПЕРФОРМАНСИ И ЛУКСУЗ

F‑PACE SVR е бескомпромисен перформансен автомобил што ја нуди сета практичност и сестраност на еден SUV со 5 седишта. Предните и задните седишта од типот Performance, од мека перфорирана кожа Windsor прошиена со ромбоидни форми, нудат врвен комфор и ќе ве задржат во секој свиок.

ПЕРФОРМАНСИ
SVR ЗВУК

5.0-литарскиот V8 мотор на F‑PACE SVR создава крешендо инспирирано од тркачки автомобил за да се добие длабок звук што ќе ве остави без здив. Уживајте во неговиот возбудувачки звук штом ќе се огласи.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГО ФИЛМОТ
SVR ЗВУК
SVR МОТОР

5.0-литарскиот V8 бензински мотор со супер полнач на F‑PACE SVR развива моќност од 550PS и вртежен момент од 680Nm, постигнува забрзување од 0 до 100km/h за 4,3 секунди и максимална брзина од 283km/h.

ИСТРАЖЕТЕ ГИ ПЕРФОРМАНСИТЕ
SVR МОТОР
АЕРОДИНАМИКА

Аеродинамиката е во срцето на дизајнот на F‑PACE SVR. Подигнувањето е намалено, тракцијата е зголемена, а вкупната управливост е унапредена. Сето ова резултира со зголемена стабилност и максимална брзина од 283km/h.

ИСТРАЖЕТЕ ЈА НАДВОРЕШНОСТА
АЕРОДИНАМИКА
ПРЕПОЗНАТЛИВИ КАРАКТЕРИСТИКИ НА F‑PACE SVR
КОЧНИЦИ СО ВИСОКИ ПЕРФОРМАНСИ
Системот за кочење со високи перформанси на F‑PACE SVR нуди брза, прецизна реакција - особено кога неколку пати едно по друго се кочи на голема брзина, поради неговата одлична отпорност на губење на силата на кочење.
ПОДГОТВЕТЕ ГИ ВАШИТЕ СЕТИЛА ЗА ТРКА
Стил што ги привлекува погледите и перформанси што можете да ги слушнете, активниот издувен систем со променлив вентил инспириран од F‑TYPE се карактеризира со четири издувни цевки од полиран алуминиум.
КОВАНИ ТРКАЛА ОД ЛЕГУРА
Визуелно привлечните тркала од легура дополнително го подвлекуваат спортскиот карактер на F‑PACE SVR. Изберете ги кованите тркала од легура со димензија од 21 инч обработени со дијамант, или опционалните ковани тркала од легура со димензија од 22 инчи обработени со дијамант или со завршна обработка во црната боја Gloss Black.
SPORTSHIFT СЕЛЕКТОР
За брзо рачно менување на степените на пренос, SportShift селекторот е инстинктивен, едноставен за употреба и ја збогатува спортската природа на F‑PACE SVR.
СЕДИШТА ЗА ПАТНИЦИТЕ
Без оглед дали сте патник на предното или на задните седишта - со F‑PACE SVR се поврзувате од моментот кога ќе седнете во обликуваните седишта од типот Performance од првокласна перфорирана кожа Windsor. Кај задните седишта, просторот за нозете и колената го исполнува стандардот на F‑PACE со 945mm и 65mm соодветно.
ОТВОРИ ЗА ВОЗДУХ НА ХАУБАТА
Оптимално позиционирани, новите отвори за воздух на хаубата на F‑PACE SVR го унапредуваат струењето на воздухот и ладењето. Овозможуваат полесен излез на воздухот што минува низ ладилникот и го одржуваат струењето на воздухот низ просторот за моторот.
ДИЗАНИРАН ЗА ПЕРФОРМАНСИ

Луксузот и практичноста на моделите на F‑PACE остануваат непроменети. Но, со својата унапредена аеродинамика, F‑PACE SVR го ослободува вистинскиот потенцијал на возилото за восхитувачки перформанси.

МАКСИМАЛНО ЛАДЕЊЕ

Зголемените влезни отвори за воздух во предниот одбојник на F‑PACE SVR и оптимално позиционираните отвори во хаубата го унапредуваат струењето на воздухот и ладењето.

НАПРЕД
УНАПРЕДУВАЊЕ НА ВОЗДУШНОТО СТРУЕЊЕ

Уникатните странични отвори за воздух го насочуваат воздухот за излез од лаците на крилата, со што го минимизираат подигнувањето на предниот дел, додека издолжениот спојлер го израмнува струењето на воздухот над автомобилот, што резултира со мал коефициент на отпорот на воздух од 0,37.

ОД СТРАНА
УНАПРЕДУВАЊЕ НА ПЕРФОРМАНСИТЕ

Мазната долна површина на задниот дел од каросеријата го намалува отпорот на воздухот, додека задниот дифузер го регулира струењето на воздухот и на тој начин се унапредува стабилноста на F‑PACE SVR на големи брзини.

НАЗАД
СПЕЦИФИКАЦИИ НА МОТОРОТ

Целосно алуминиумскиот 5.0-литарски 550PS V8 бензински мотор со супер полнач го прави F‑PACE SVR најмоќниот F‑PACE досега.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ
ДЕТАЛИ НА ДИНАМИКАТА
Динамичкиот режим го оживува спортскиот карактер на F‑PACE SVR. Со овој режим се добива поостра реакција на гаста, потврдо управување и побрза промена на степените на пренос, а промената се изведува на повисок број на вртежи на моторот.

ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ СПЕЦИФИКАЦИИТЕ
ПЕРСОНАЛИЗИРАЈТЕ ГО F‑PACE SVR
Изберете боја од палетата со првокласни бои на SVO и соодветни комбинации од бои за внатрешноста.

КРЕИРАЈТЕ СВОЈ МОДЕЛ
ОПЦИИ И JAGUAR ОПРЕМА
Персонализирајте го F‑PACE SVR уште подетално со првокласните опции и додатоци.


ПОГЛЕДНЕТЕ ГИ ОПЦИИТЕ И ДОДАТОЦИТЕ
ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА

Спремни сте да дознаете повеќе? За подетални информации во врска со F‑PACE SVR преземете ја брошурата тука.

ПРЕЗЕМЕТЕ ЈА БРОШУРАТА

Сите вредности се цели на производителот и се предмет на крајно потврдување пред да се почне со производство. Забележете дека вредностите за емисијата на CO2 и за потрошувачката на гориво можат да варираат во зависност од вградените тркала, а најниските вредности може да не се постигнат со стандардните тркала.